Promítej i ty! – Platón z Belfastu

Platon_z_Belfastu (1)_page-0001

V pátek 22. července sme si užili opravdovou filmovou lahůdku – v rámci Promítej i ty! jsme promítali jeden z vítězných snímků letošního ročníku festivalu Jeden svět – Platón z Belfastu.

Jedná se opravdu o výborný dokument, který dokáže zaujmout nejen dospělé. Určitě se u něj jde pobavit, ale současně Vás donutí i přemýšlet o vážných tématech. Důkazem je i vyjádření regionální poroty Jednoho světa, která tento film vybrala jako vítězný:

Porotu zaujalo nadčasové téma, které bude využitelné i v regionu. Rozhodli se tedy pro film s širokým záběrem pro široké publikum, inspirativní pro dospělé i děti, s podněty k diskusi. „Vybraný film nás zaujal i pozitivním vyzněním mezilidských vztahů a průnikem s aktuálním celosvětovým tématem,“ komentuje porota.

Hostem do debaty po promítání byl Jiří Bartoník z platformy Pink Box, v rámci které zastřešuje i projekt Filosofie pro děti, a Kateřina Braunová ze Základní školy Květnovo náměstí. A navíc dorazila i zástupkyně Jednoho světa Kristýna Genttnerová.