Promítej i ty! – Jízda na hraně

jizda_na_hrane

V pondělí 2. března 2015 od 20:00 proběhlo v podkroví chotěbořské knihovny promítání dalšího dokumentu z cyklu Promítej i ty! Film Jízda na hraně přilákal takový počet diváků, že ani na všechny nevyzbyl horký rumový punč. Samotný snímek nás pak krapátko zchladil. Smíření se svým osudem může někdy sakra bolet. A nejen vás…

O filmu

Před zimní olympiádou v roce 2010 vrcholí rivalita nejlepších snowboardistů světa – Shauna Whitea a Kevina Pearce. K poměření sil ale nikdy nedojde, Kevin se totiž pár dní před začátkem her vážně zraní při tréninku. Zatímco Shaun získává zlatou medaili, Kevin se pomalu, za podpory rodiny, zotavuje z kritického stavu. Jeho mozek zůstává po nehodě poškozený. Doporučení lékařů je jasné: neriskovat žádný další pád. Ten by totiž v jeho případě mohl být smrtelný. Propadne Kevin znovu své adrenalinové vášni? Bude riskovat další nehodu a tím pádem i potenciální doživotní závislost na své rodině, která si už tak dost vytrpěla? Kde jsou hranice lidských možností a limity sportovních soutěží?

Silný, velmi dobře hodnocený dokument obdržel celou řadu festivalových cen (mimo jiné i Diváckou cenu na pražském festivalu Jeden svět).

Lucy Walker / USA / 2013 / 107 min.

Trailer k filmu