Dělám kino – Kuře na švestkách

V neděli 14. prosince 2014 jsme promítali další kousek z cyklu Dělám kino, film režisérské dvojice Marjane Satrapi a Vincenta Paronnauda Kuře na švestkách (2011).

Fascinující atmosféra, optimistický pohled na svět, dokonalá práce s filmovým obrazem – to vše charakterizuje tvorbu tvůrců, jejichž první film Persepolis posbíral po světě i u nás desítky cen. Oba přicházejí s novým filmem, který sice není animovaný, ale fantaskní atmosférou oplývá stejně jako Persepolis. Příběh Kuřete na švestkách se odehrává v předvánočním Teheránu roku 1958. Hlavním hrdinou romantického příběhu o osudové lásce je Nasser Ali Khan (Mathieu Amalric), nejslavnější houslový virtuóz své doby. Ten si jednoho dne zničí své skvělé housle, a protože žádné další, se kterými by byl skutečně spokojený, nemůže najít, rozhodne se, že se odevzdá smrti. Ulehá do postele a vzpomíná na svůj mnohdy legrační osud a vztahy a sní a představuje si budoucnost.
Amalricův skvělý herecký výkon podporují další vynikající herci jako Chiara Mastroianni, Isabella Rosellini nebo Jamal Dabouze.

francouzsky s českými titulky
93 min.

kure na svestkachkure_foto1 kure_foto2

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Dělám kino a jeho autorem je Tomáš Dostálek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.