Výstava Pohádky Tibetu očima českých ilustrátorů v Chotěboři

Nevšední pohled na tibetskou kulturu přináší výstava Pohádky Tibetu očima českých ilustrátorů, kterou budete mít možnost navštívit v Chotěboři po tři týdny i vy. Bude k vidění od pátku 24. března na chotěbořském gymnáziu. Tento den se zde od tří hodin koná již tradiční (nejen) sportovní akce Sportuj a pomáhej!, kterou pořádají ve spolupráci s dalšími místními organizacemi studenti našeho gymnázia. Její výtěžek bude letos věnován na vzdělání malých buddhistických mnišek.

Výstavu zapůjčil Spolek Lungta, jehož cílem je informovat o Tibetu a napomáhat k zachování tibetské kultury. Pohádky ilustrovali přední čeští výtvarníci Lenka Jasanská, jež zachytila svět lidových příběhů v knize Himalájské pohádky, Hana Vyoralová, která perokresbami doprovodila knihu My Tibeťané a Jakub Hrdlička, který ilustroval veselé a erotické příběhy Akhu Tänpy. Výstava bude přístupná v prostorách chotěbořského gymnázia až do středy 12. dubna. Stačí zazvonit u hlavního vchodu gymnázia na zvonek do kanceláře.

K výstavě zmínení ilustrátoři připravili i materiály pro malou výtvarnou dílnu pro děti.

Všichni jste srdečně zváni!

Dobrá společnost

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní a jeho autorem je LuMa. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.