Promítání dokumentu a beseda s Ivanem Ryndou nejen o vodě

H2Omx

Výborný dokument, podnětná a výživná diskuse.

Takový byl čtvrteční podvečer s dokumentárním filmem z cyklu Promítej i ty! s názvem H2Omx a s následnou besedou s naším vzácným hostem, PhDr. Ivanem Ryndou, který za námi přijel až z Prahy a obšírně zodpovídal na naše otázky (nejen) o vodě či o udržitelném rozvoji.

Ivan Rynda je přední český sociální a kulturní ekolog. Pracuje jako vysokoškolský pedagog a současně je vedoucím Katedry sociální a kulturní ekologie na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze. V letech 1990-1992 působil jako poslanec ve Federálním shromáždění, v roce 2002 pak získal cenu Josefa Vavrouška vyhlašovanou Nadací Charty 77.

H2Omx je mexický dokument z roku 2014 a pojednává o problémech s nedostatkem pitné vody v Mexiko City, které přitom leží na místě bývalého jezera. Odpadní voda z města zase v podobě nevábné řeky protéká venkovskými oblastmi. Existuje nějaké řešení?

Příspěvek byl publikován v rubrice Promítej i ty! a jeho autorem je LuMa. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.