Dobropiknik 2014

dobropiknik 14

V pátek 5. 9. 2014 se od čtyř do sedmi v geoparku místního gymnázia (kterému velmi děkujeme za podporu) konal již druhý a kvůli proměnlivému počasí i dosti bláznivý ročník akce zvané Dobropiknik. Navštěvníci zde mohli ochutnat celou řadou sladkých i slaných pochutin jako například jablečný závin, panna cottu, ovocný kompot, svatební koláčky, buchtu „tvarohovo-čokoládový hřích“, mnoho druhů pomazánek či slaných šneků a také nápojů (kávu, čaj, víno a chotěbořské pivo). Dle svého uvážení pak mohli přispět do pokladničky libovolnou částkou.

Za pestré „piknikové menu“ patří díky řadě chotěbořských firem, konkrétně naturálními dary přispěli:Cukrárna – Lenka Kalinová, Cukrářská výroba – Kristýna Pleskačová, Kavárna Chotěboř – Jana Fialová, Ovoce-zelenina – Milada Heřmanská, Papírnictví U školy – Jiří Mifka, Pivovar Chotěboř, Pekařství – Olga Zmeková, Řeznictví Stejskal s.r.o., Uzenářské speciality U Blažíčků, Vinotéka – Pavel Čuda, Zelenina Zastráň – Lucie Pelouchová a Zelenina Marek a Fialka.

Studentky gymnázia si pro návštěvníky připravily komentovanou prohlídku geoparku a tamější přírodní zahrady. Součástí Dobropikniku byl i nezapomenutelný a netradiční koncert na didgeridoo výborného muzikanta Aleše Doležálka. Pro děti byl nachystaný výtvarný workshop – z pestrobarevné škály domácí modelíny měly „navařit a napéci“ dobroty, které na stolech nenašly. Výtvory byly fantastické, lahodily ale více zraku než chuti. Dále si děti mohly užít bublifuků či nakouknout do dětského časopisu Hrana. Výtěžkem celé akce, který letos činil 2256 Kč, jsme podpořili Denní stacionář Chotěboř. I oni se zapojili do programu a představili se tu návštěvníkům nejen krátkým slovem, ale i básněmi a výrobky klientů, které bylo možno na místě zakoupit. Vybraná částka bude použita na právě se budující relaxační koutek pro klienty Denního stacionáře. I přes aprílové počasí se tedy Dobropiknik vydařil.

O tomto Dobropikniku pohledem studentky Terezy Ondráčkové se můžete dočíst zde.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dobropiknik a jeho autorem je Tomáš Dostálek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.