Dobropiknik 2013

dobropiknik-page-001

Dobrá společnost odstartovala svoji činnost dnes již velmi oblíbenou akcí Dobropiknik. Ten proběhl v Geoparku místního gymnázia 29. 8. 2013. Možná i díky tomu, že se po několika deštivých dnech opět objevilo sluníčko, zavítalo na piknik několik desítek lidí. Netrvalo dlouho a na zprvu trochu rozpačitých obličejích se více a více objevovaly úsměvy. Návštěvníci utvářeli malé skupinky, ve kterých se sklenkou v ruce rozprávěli s přáteli či s lidmi, které tu právě potkali. Pobíhalo tu i plno dětí, které sem vnesly nezkrotnou energii. Pro ně tu bylo připraveno několik aktivit jako prolézání tunelem, hraní si s míči a obručemi, bublifuky a také se mohly zúčastnit výtvarného workshopu. Zdá se, že návštěvníci odcházeli spokojeni, neboť v kasičce se shromáždilo 1891 Kč. Celá tato částka byla věnována občanskému sdružení Benediktus, které ji využilo na rekonstrukci budov pro chráněné dílny a bydlení na Modletíně.

Je samozřejmě třeba poděkovat všem, kteří Dobropiknik navštívili a přispěli na dobrou věc, ale také místnímu gymnáziu, které nám umožnilo uspořádat piknik v příjemném prostředí geoparku a zajistilo nám velmi potřebné zázemí. Zejména je však třeba ocenit naturální dary několika chotěbořských firem, které přispěly k tomu, že „piknikové menu“ mohlo být tak rozmanité. Konkrétně se jedná o Ovoce a zeleninu Marek a Fialka, Vinotéku Pavla Čudy, Pekařství Olgy Zmekové, Biozeleninu Zastráň Lucie Pelouchové, Ovoce a zeleninu paní Heřmanské, Zahradnictví Na Výsluní a Zdravou výživu a cukrárnu paní Mandlové. Všem sponzorům tímto děkujeme!

Příspěvek byl publikován v rubrice Dobropiknik a jeho autorem je Tomáš Dostálek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.