Promítání dokumentu o Číně s hostem Milanem Kajínkem

svobodna_cina_-_verze2

V pátek 10. listopadu 2017 jsme připravili rovnou dvě projekce filmu Svobodná Čína: Odvaha věřit – nejprve odpoledne na chotěbořském gymnáziu (ve spolupráci s Chotěbořskou skupinou Amnesty International) a později večer v Zastávce194.

Hostem pro diskusi po obou promítáních byl Milan Kajínek. Chotěbořský rodák a šéfredaktor časopisu Epoch Times se v daném tématu skutečně orientuje, navíc už řadu let praktikuje Falun Gong. Debata s ním stála za to…

Ohledně dokumentu přikládáme komentář přímo od Milana:

Mnohé záběry, které ve filmu uvidíte, byly získány v nebezpečí stíhání a uvěznění čínskou tajnou policií. Uvidíte unikátní záznamy z vysílání čínské státní televize, které režim považuje za „vyzrazení státního tajemství“ nebo záběry z míst, kam se nedostane ani mezinárodní pobočka Červeného kříže. Režisér filmu Michael Perlman a producent Kean Wong se poprvé setkali v roce 2008, potom co Michael Perlman dokončil svůj oceněný snímek „Tibet: Beyond Fear“. (Tibet za hranicí strachu). Kean Wong mu tehdy řekl: „Jestli chceš osvobodit Tibet, musíš nejdříve pomoci osvobodit Čínu!“ A tak společně natočili teto unikátní snímek. 

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní a jeho autorem je Tomáš Dostálek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.