Večer s předsedou Pirátů Ivanem Bartošem

bartos_plakat_web

pátek 22. dubna 2016 za námi do Chotěboře zavítal Ivan Bartoš, politický aktivista a předseda České pirátské strany. A byl to moc povedený večer. Nejprve promítání dokumentu (Zázračné dítě internetu: Příběh Aarona Swartze), poté zajímavá diskuse a nakonec vydatný večírek s heligonkou v hospůdce.

Ivan Bartoš je opravdu nepřehlédnutelnou postavou české politické scény – a to nejen kvůli svému účesu. V předvolebních debatách zastínil mnohé politické matadory a svým příjemným vystupováním se výrazně zasloužil o rekordní volební výsledek Pirátů ve volbách do Poslanecké sněmovny či do Evropského parlamentu. V České pirátské straně působí od jejího založení a v letech 2009-2014 byl jejím předsedou. Následně se angažoval v jejím mediálním odboru a nyní se znovu stal jejím předsedu.

Ivan Bartoš vystudoval obor informační studia a knihovnictví na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy. V roce 2013 získal titul Ph.D. za doktorské studium v oboru informační věda. Kromě politiky se také věnuje hudbě – zpívá v kapele Nohama napřed a hraje i na akordeon.

Diskusi s Ivanem Bartošem předcházel další z našich pravidelných promítání dokumentárních filmů z cyklu Promítej i ty! Čeká nás americký snímek z roku 2014 s názvem Zázračné dítě internetu: Příběh Aarona Swartze, který se zaměřuje na (bohužel velmi krátký) život známého internetového aktivisty a bojovníka proti regulaci internetu.

Záznam diskuze zde, omluvte kvalitu záznamu ;-)